Prohledat tento blog

neděle 8. prosince 2013

Práce hostesky - po čem se mi stýská?

Ahoj,
V poslední době jsem se dost dočetla o tom, že čtenářům dost záleží na tom, aby blogerka napsala i něco o svém životě.
Tak mě napadl takový vzpomínkový článek na téma proč mi chybí práce hostesky. Doufám, že se vám všem bude líbit.

Práce hostesky - po čem se mi stýská?

Různorodost
V současné době mám dost stereotypní práci. Pracuji na call centru a požadavky zákazníků už se prakticky moc neliší. Pořád se mi na to nechce si zvykat, práce hostesky byla různorodá, zajímavá. Vyzkoušela jsem si všechno, od nejrůznějších ochutnávek, přes promo akce na elektroniku a nejrůznější zboží, služby až po prestižní akce. Bylo na mě, zda nabídku přijmu. Teď mi spadne hovor s nepříjemným zákazníkem a nejde to jen tak položit, vybírat si nelze.

Kolektiv


S jistotou mohu potvrdit, že svět hostestingu je ten nejlepší kolektiv. Neříkám, že je vše růžové a že jsem si z každým sedla a zůstala kamarádka, to ne. Ale tak z 90% jsem s ostatními hosteskami v kontaktu. I šéfové a šéfky agentur byli vždy moc milí a nápomocní. Navíc když už to děláte delší dobu, tak zjistíte, že se ty lidi na promo akcích pořád opakují a jste v podstatně jedna velká parta. 
Dokonce jsem si užívala i školení, většinou tam byla velká legrace a sjeli se tam lidé z různých koutů republiky.

Milí zákazníci

 Co si budeme povídat, když dáváte něco ochutnat zadarmo, rozdáváte dárečky, nebo povídáte o produktu, který zákazníka zajímá, nikdo na vás zlý nebude. V současné práci to mám spíš naopak, ale o to víc si vážím zákazníků, kteří jsou schopní se mnou jednat slušně a bez urážek. 
Rovněž mi chybí jakýsi přátelský duch konverzace se zákazníkem, teď mám přesně danou osnovu a jedu podle ní. Někdy si připadám jako nějaký robot, bez citů, bez emocí.

Image
Škoda, že jsem nikdy nedělala hostesku v Praze, tam hostesky i krásně učešou, namalují, oblečou. Ale tady jsem si také nemohla stěžovat, bavilo mě se tématicky učesat a nalíčit, vypadat reprezentativně. Zvlášť, když jsem dělala promo pro Sephoru, byl vzhled velmi důležitý. 
Bavilo mě mít na sobě každý den něco jiného, vyhrát si se svým vzhledem.
Teď se občas přistihnu, že do práce vyrážím ve starém dlouhém svetru a legínách, většinou jsem v práci už dost brzo a stejně mě zákazníci po telefonu nevidí.


A co vy, je mezi vámi nějaká hosteska? Vaše komentáře mě v mé dnešní melancholické náladě maximálně potěší!!! :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře, dělají mi velkou radost!